Hakkımızda

Temelleri yarım asır önce Ankara’da küçük bir atölyede atılan Özenirler Hidrolik 1973 yılında dişli damper pompası üretimine başlamıştır. Uzun yıllar içinde edindiği tecrübesi ve kaliteli üretimi sayesinde her geçen gün büyüyerek hizmet kalitesini büyük hızla arttırmıştır.

Kalite ve müşteri odaklı üretim anlayışından taviz vermeden hızla büyüyen Özenirler Hidrolik 1985 yılından sonra yaptığı büyük yatırımlarla ürünlerine Hidrolik Teleskopik Silindirler, iş makinesi silindirleri, endüstriyel silindirler, pistonlu ve dişli pompalar, hidrolik ventiller, hareket alma kutuları ve hidrolik kit ekipmanlarını ekleyerek 5 bin’in üzerindeki ürün yelpazesi ile Türkiye’nin önde gelen Hidrolik şirketlerinden biri haline gelmiştir.

Kuruluş aşamasında bir adet torna tezgâhı ile sektöre giriş yapan Özenirler Hidrolik bugün toplam 37 adet CNC otomatik, yarı otomatik ve manuel kumandalı makine parkı ile 2000 m2 kapalı ve 600 m2 açık alanda sürdürdüğü üretimi ile “kaliteyi ucuza sunmak” anlayışını yerine getirmektedir.

Yıllık üretimin 10 bin adet ürüne ulaştığı Özenirler Hidrolik ISO 9001 kalite yönetim sistemi ve uzman ekibiyle sürdürdüğü AR-GE çalışmaları ile sektörün nabzını tutmaya devam etmekte. Ortadoğu ülkelerine ihracat gerçekleştirmekte ve Avrupa ülkelerini de zincirine eklemeyi hedeflemektedir.

1973 yılından günümüze uzanan yükselişi ve kaliteli üretimi ile özenirler sahip olduğu başarısını sürekli kılmak ve daha da büyüyebilmek için sürekli yeni teknolojiye yatırım yaparak üretim kalitesini ve verimliliğini artırmaktadır. Kaliteye ve müşteri memnuniyetine verdiği önem Özenirler Hidrolik’in hizmet verdiği sektörlerin önemli tedarikçilerden biri haline gelmesini sağlamıştır.

01. Vizyon

Hidrolik sektöründe öncelikli olarak bölgemizde, sonra gelişen ve büyüyen Türkiye’mizde müşteri memnuniyetini, beklenti ve isteklerini her daim ön planda tutan, zamanı en iyi şekilde kullanan güçlü ve lider bir şirket olmak.

03. Kalite Politikası

* Müşteri memnuniyetini ön planda tutmak.
* Hidrolik sektöründe kalite standartlarını yükseğe taşımak.
* Müşteri istek ve ihtiyaçlarını maksimum hızla zamanında sağlamak.
* Firmanın başarısı ve geleceğinin devamı açısından sürekli iyileştirme ve geliştirme çabalarının üst düzeyde olması.

02. Misyon

Özenirler Hidrolik olarak çalışanlarımızla birlikte yürütmüş olduğumuz faaliyetlerimizde her zaman müşteri ilişkilerimizi yüksek sevide tutmak. Topluma ve çevreye karşı sorumluluğumuzun bilinci ile hareket ederek adil, seviyeli ve rekabetçi bir tutum sergilemek.

04. Çevre Politikası

* Çevreye duyarlı ve bilinçlendirilmiş personelimizle gelişerek sürekli büyümek.
* Kaliteli imalat ve sıfır çevre kirliliği politikası izlemek.
* Kanunlara ve çevre ili ilgili mevzuatlara uygun çevre etkileşimi sağlamak.
* Enerji ve kaynak tüketimini en aza indirgemek.